Przedsiębiorstwo innowacyjno-wdrożeniowe YOX-POL Wrocław w obecnym kształcie zostało zarejestrowane jesienią w 1991 roku i powstało w wyniku połączenia
4 zakładów rzemieślniczych: TELERADIOMECHANIKI, ENERGO-ELEKTRONIKI oraz regionalnej STACJI OBSŁUGI RADIOWYCH URZĄDZEŃ ŁĄCZNOŚCI.
Na chwilę obecną współpracujemy z 7 osobami z wyższym wykształceniem o długoletnim stażu (ponad 30 lat) w różnych branżach: energetyki cieplnej, elektrycznej, elektroniki i automatyki analogowej i cyfrowej, mechanicznej oraz fizyko-chemicznej, pełniących rolę projektantów i technologów wdrożeniowych różnych dziedzin. Współpracujemy z 11 zakładami zakładami usługowymi różnych branż na terenie całej Polski, które pełnią rolę przedstawicieli regionalnych. Na przestrzeni ostatnich 26 lat firma realizowała dość znaczne inwestycje, niektóre finansowane w systemie ESCO m.in.:
* projektowanie budowa i uruchamianie systemu technologicznego przy
zastosowaniu robotów przemysłowych dla Huty Szkła,
* projektowanie, budowa i uruchomienie fragmentów sieci telefonii komórkowej
(3 stacje przekaźnikowe) dla CENTERTEL,
* projektowanie, budowa urządzeń i wdrożenie technologii grubowarstwowej do
produkcji elementów hybrydowych dla elektroniki przemysłowej, w tym
wykonastwo projektów elektronicznych do nietypowych zastosowań,
* systemy sygnalizacji i sterowania wraz z wizualizacją procesów zadaniowych w
systemach bezprzewodowych dla inwestora niemieckiego AVI-CHEM Gmbh,
* budowa i uruchomienie kotłowni elektrodowych wersja "JOGI" o mocy
od 6 - 3600kW obsługują obiekty różne o kubaturze od 800 - 10.000 m
sześciennych. Na obszarze całego kraju uruchomiono prawie 9000 kotłowni
różnej mocy.
* Projektowanie, budowa i nadzór autorski nad zasialaniem energetycznym
miniosiedla " Projekt Parafialna " we Wrocławiu.
CZYM GRZAĆ ?
¤ gaz NIE, bo to medium strategiczne
¤ olej opałowy NIE, bo medium polityczne
¤ elektryczność TAK, bo to medium dla zwykłego człowieka
MODERATORY ZIMNOPLAZMOWE jako źródło ciepła do CO i CWU "JOGI"
Może nie jest on zbyt urodziwy, ale za to ma wiele niewątpliwych zalet, jak choćby ; najwyższą z możliwych sprawność energetyczną (99,999 %) ; Najwyższą z możliwych skuteczność cieplną ( w ciągu 1 kilowatogodziny energii elektrycznej uzyskujemy 3,6 kJ ciepła w czynniku grzewczym ) ; Bardzo małe gabaryty ( 270x210x160 mm) ; w pełni automatyczna praca. Czystość i bezpieczeństwo ( 5 krotnie wyższe od wyłączników różnicowo-prądowych ogólnie stosowanych w instalacjach elektrycznych [norma "B" 30 mA ) ; Bardzo mała bezwładność cieplna powodująca prawie natychmiastowe rozgrzewanie się instalacji CO i CWU. Możliwość regulacji a także ochrona nowej instalacji przed powstawaniem kamienia kotłowego (działanie podobne do bardzo intensywnego "MAGNETYZERA"). Nie posiada grzałek a zatem, niema się w nim co przepalić ( tzw. Wieczny piec) Przepływający przez niego prąd wydziela ciepło bezpośrednio w czynniku grzewczym jakim jest woda obiegowa.
A teraz trochę cyfr :
Aby uzyskać 27 kW ciepła z np. oleju opałowego należy zużyć w bardo dobrym kotle kondensacyjnym ( katalogowo około 3 litrów oleju na godzinę ) podczas gdy w analogicznych okolicznościach Aparat "JOGI" zużyje 7.5 kwh energii elektrycznej. Koszty energii elektrycznej przeznaczonej na cele grzewcze można jeszcze obniżyć podpisując umowę z Zakładem Energetycznym o udostępnienie tzw. II taryfy.
http://tagen.tv/vod/2013/12/alternatywny-piec-grzewczy/